Projekt si prizadeva pripraviti delovno silo na hitri tehnološki napredek z razvijanjem potrebnih spretnosti, kompetenc in prilagodljivosti za nastajajoče poklicne vloge. Naslavlja pomanjkanje delovne sile in dobro počutje delavcev ter spodbuja konkurenčnost na trgu dela EU.
Skozi demokratično vključevanje združuje različne deležnike, da sodelujejo pri oblikovanju politik in izmenjajo poglede.
Sinopsis: Sprejemanje sprememb – Izzivi – in Priložnosti
- Cilj je oblikovati prihodnost človeške delovne sile z raziskovanjem ključnih dejavnikov, ki so bistveni za njen razvoj.
- Poganjajo ga tehnološki napredki, kot so avtomatizacija, umetna inteligenca in robotika, kar vodi k novim delovnim vlogam in priložnostim.
- Zahteva vzporeden razvoj spretnosti, kompetenc in zmogljivosti delavcev, da bi se prilagodili spreminjajočemu se trgu.
- Osredotoča se na preoblikovanje dinamike delovnega mesta in izboljšanje dobrega počutja delovne sile, naslavlja pomanjkanje delovne sile kot nujno prioriteto.
- Uporablja celovit pristop k reševanju medsebojno povezanih vprašanj in zagotavlja globalno konkurenčnost držav EU.
- Skladno z cilji poziva CERV CIV spodbuja demokratično vključevanje različnih deležnikov (delavcev, delodajalcev, kadrovskih strokovnjakov, oblikovalcev politik, mladine, NVO itd.).
- Spodbuja sodelovanje pri oblikovanju politik skozi smiselne razprave o razvoju delovne sile in izmenjavo pogledov.
- Podpira skupno oblikovanje prihodnosti Evrope, spodbuja večjo ozaveščenost o pravicah delavcev in politikah EU.
- Deli lekcije in najboljše prakse za obravnavo trenutnih in prihodnjih izzivov na trgu dela.



Razumevanje vpliva projekta
- Vključuje različne deležnike, vključno z državljani, delodajalci, strokovnjaki za kadrovske zadeve, zaposlenimi, NVO in mladino, da bi obravnavali dinamiko trga dela.
- Omogoča vključujoče razprave in sodelovanje za zajemanje različnih perspektiv ter podporo informiranemu oblikovanju politik.
- Kratkoročni rezultati: Mednarodni dialogi in družbeno vključevanje.
- Srednjeročni učinki: Okrepljena partnerstva EU in izboljšane strategije za delovno silo.
- Dolgoročni cilji: Ustvariti vključujočo, prilagodljivo delovno silo s trajnostnimi praksami, ki podpira produktivnost, socialno kohezijo in dobro počutje.
- Spodbuja enakost, zagotavlja, da so vsi glasovi cenjeni pri oblikovanju odpornega prihodnjega trga dela. / Spodbuja enakost in zagotavlja, da se pri oblikovanju odpornega trga dela v prihodnosti upoštevajo vsa mnenja.
IZBOLJŠAJTE SVOJE SPRETNOSTI!
V delovnih sklopih so opisane naloge za uspešen in pravočasen zaključek projekta.
Pogumno naprej: »Prihodnost človeške delovne sile« Začetni posvet za naše potovanje, osredotočeno na državljane
Skupna delavnica o prednostnih nalogah prihodnje delovne sile
Načrt za jutri: Predstavitev ankete o prihodnosti človeške delovne sile
Razprave fokusnih skupin z delodajalci, kadrovskimi službami, zaposlenimi, nevladnimi organizacijami, sindikati, ministrstvi, mladimi in drugimi relevantnimi strokovnjaki s trga dela
Mednarodna interdisciplinarna konferenca o prihodnosti človeške delovne sile
Politika hackathon: Oblikovanje prihodnosti človeške delovne sile
Panelna razprava o etičnih vidikih izzivov prihodnje delovne sile
Delavnica participativnega oblikovalskega razmišljanja za prihodnost delovne sile – „Delovna sila 2050“ Delavnica za načrtovanje scenarijev
Pripravljalni vrh „Delovna sila 2050“: Oblikovanje načrta
Interdisciplinarni strokovni simpozij v sodelovanju s projektnimi partnerji
Panelna razprava „Pomen dela in pomen zagotavljanja enakosti: „Prepletanje sodobnih pogledov z vizijo prihodnosti“
Delovni prostori s srcem: Predstavljanje/ Zamišljenje človeško usmerjene evolucije
Skupni razmislek in načrt za prihodnost o izzivih na področju delovne sile
Simpozij o izmenjavi znanja in pogledi v prihodnost človeške delovne sile
Spoznajte partnerje
tega
projekta

Primerjalna raziskovalna mreža (CRN), ustanovljena leta 2007, je specializirana za izobraževanje odraslih, usposabljanje učiteljev in raziskave. S strokovnim znanjem in izkušnjami pri upravljanju projektov, ki jih financira CERV, se CRN osredotoča na boj proti diskriminaciji, spodbujanje demokracije in pospeševanje trajnosti. Njegovo delo zajema raziskave, izobraževanje in objave, pri čemer projekti, kot je EUARENAS, krepijo različne glasove pri oblikovanju politik ter podpirajo vključevanje, podnebne ukrepe in krožno gospodarstvo.

I.R.E.S. Istituto di Ricerche Economiche e Sociali del Friuli Venezia Giulia Impresa Sociale (IRES FVG ) od leta 1983 izvaja dejavnosti raziskovanja, poklicnega usposabljanja in svetovanja. Odlikuje ga sposobnost analiziranja regionalnega gospodarskega, socialnega in kulturnega konteksta ter preoblikovanja tega znanja v projekte, ki spodbujajo trajnostni in vključujoč lokalni razvoj. Sodeluje s široko mrežo lokalnih, nacionalnih in mednarodnih zainteresiranih strani, da bi zadovoljilo povpraševanje po usposabljanju in znanju ciljnih skupin: zaposlenih in iskalcev zaposlitve, proizvodnega sveta, institucij in tretjega sektorja.

Financira Evropska unija. Izražena stališča in mnenja so izključno stališča in mnenja avtorjev in ne odražajo nujno stališč Evropske unije ali Izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Niti Evropska unija niti EACEA ne moreta biti odgovorna zanje. 101146514